Франция осъди руските ракетни удари по цивилни в Украйна и обеща да увеличи военната си подкрепа за нападнатата страна, предаде Ройтерс, като се позова на официално изявление.
Още: Туристи намериха тайно съкровище в гората (СНИМКИ)
Още: Заговор на Макрон: Опитва ли се френският президент да повлияе на избора на папа?
Украйна е получила 224 000 снаряда от ЕС
Атаките срещу гражданска инфраструктура в Западна Украйна от 10 август 2023 г. , при които бе убито едно дете, са "военни престъпления и не бива да остават ненаказани", каза френското министерство на външните работи. То обеща Франция да увеличи военната си подкрепа за Украйна, по-конкретно за повишаване на капацитета на противовъздушната й отбрана, в тясно сътрудничество със своите партньори, предаде БТА.
"Подкрепата на Франция за украинската и международната юрисдикция за борба с безнаказаността на извършените от Русия престъпления в Украйна остава пълна", се подчертава в изявлението.
Още: InformNapalm: ФСБ готви терористични атаки в Русия на 9 май, за да обвини Украйна
Още: Ясно е кой ще има последната дума за ключовото споразумение между САЩ и Украйна
Още: Киев: Украйна започна консултации с Великобритания за получаване на гаранции за сигурност